Inspektor wojewódzki

Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Wrocław
Ogłoszenie o naborze Nr 72290

Warunki pracy

- praca w siedzibie Urzędu, - wyjazdy służbowe środkami transportu publicznego lub pojazdami nieprzystosowanymi do transportu osób niepełnosprawnych, - stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym, usytuowane na II piętrze z dostępem do światła dziennego, - narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia biurowe, - występowanie uciążliwych warunków pracy: sztuczne oświetlenie, praca siedząca, praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie, - budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych fizycznie: windy, drzwi odpowiedniej szerokości, odpowiednio dostosowane toalety.

Zakres zadań

  • prowadzenie spraw związanych z bieżącym utrzymaniem oraz finansowaniem inwestycji lotniczego przejścia granicznego
  • prowadzenie spraw związanych z przekazywaniem środków dotacji na realizację przez jednostki samorządu terytorialnego zadań z zakresu recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz zadań zleconych w obszarze transportu
  • prowadzenie kontroli jednostek samorządu terytorialnego pod względem prawidłowości wykorzystania środków dotacji z budżetu państwa z zakresu recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz zadań zleconych w obszarze transportu oraz monitorowanie i nadzorowanie realizacji zadań w zakresie zgodności z zapisami umowy oraz obowiązującymi przepisami prawa
  • uczestniczenie w innych kontrolach realizowanych przez Oddział Infrastruktury Technicznej
  • prowadzenie postępowania administracyjne w I instancji w sprawie zwrotu dotacji lub jej części wykorzystanej lub pobranej niezgodnie z przepisami prawa
  • sporządzanie sprawozdań z realizacji zadań na zajmowanym stanowisku

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość ustawy o ochronie granicy państwowej
  • znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych
  • znajomość ustawy o finansach publicznych
  • znajomość ustawy o kontroli w administracji rządowej
  • znajomość ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie
  • znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
  • znajomość rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie obowiązków wojewody w zakresie finansowania i utrzymywania przejść granicznych, przejść turystycznych, miejsc przekraczania granicy na szlakach turystycznych oraz punktów nocnego postoju na rzekach granicznych, ich wyposażenia w sprzęt, a także organów właściwych do osadzania i utrzymywania znaków granicznych na morskich wodach wewnętrznych
  • umiejętność komunikacji pisemnej
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • umiejętność organizacji pracy
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe