Elektroniczne formy załatwiania spraw urzędowych

sprawy urzędowe
Elektroniczne formy załatwiania spraw urzędowych

Obecnie PIT w formie papierowej wpływa do Urzędu Skarbowego jako co 5. Reszta rozliczana jest elektronicznie, co oznacza, że coraz mniej osób obawia się tego sposobu załatwiania spraw urzędowych. Czy równie chętnie korzystamy z pozostałych udogodnień elektronicznych, oferowanych przez różne instytucje?

Profil zaufany i BLIK

Rejestrowanie się w formie elektronicznej do lekarzy, już dawno przestało dziwić. Nawet, gdy dotyczy to starszych osób, które coraz lepiej radzą sobie z komputerem. Do BLIK-a również przekonanych jest coraz więcej osób i coraz częściej widzimy osoby z telefonem w sklepach przy kasach. Jest to również wygodna opcja wykonywania przelewów. Pytanie tylko, jak długo platforma utrzyma się bez ataków hakerskich i czy niedługo nie pojawi się zagrożenie masowej kradzieży telefonów komórkowych, z powodu dostępnych w nich danych.

Inaczej sprawa ma się z profilem zaufanym. Wciąż wiele osób woli wybrać się do urzędu osobiści, niż załatwiać urzędowe sprawy z profilu na stronie swojego banku itd. Boimy się wciąż wycieków danych, nie biorąc do końca pod uwagę faktu, że i tak wciąż firmy z którymi podpisujemy umowy, mogą nimi częściowo rozporządzać, bez naszej zgody.

Wyślij komentarz