Świdnica

Świdnica
Świdnica

Świdnica jest siódmym pod względem liczby ludności miastem województwa dolnośląskiego, położonym w jego środkowej części na Przedgórzu Sudeckim, nad rzeką Bystrzycą. Świdnica jest siedzibą powiatu świdnickiego i diecezji świdnickiej. Według danych GUS z 31 grudnia 2011 r. miasto liczyło 60 213 mieszkańców, a jego powierzchnia wynosiła 21,7 km2.

Pod względem sytuacji na lokalnym rynku pracy powiat świdnicki można zakwalifikować do regionów Dolnego Śląska o średnim poziomie bezrobocia. Na potwierdzenie wystarczy podać, że na koniec lutego 2013r. w Powiatowym Urzędzie Pracy jako osoby bezrobotne zarejestrowanych było 16,9% ogółu aktywnych ekonomicznie.

Osoby zainteresowane pracą w Świdnicy, poszukiwania zatrudnienia powinny rozpocząć od przejrzenia ofert pracy publikowanych w lokalnej prasie, na Praca Świdnica lub rozpowszechnianych przez urząd pracy.

Rozwój gospodarczy Świdnicy opiera się obecnie na przemyśle motoryzacyjnym, elektrotechnicznym, maszynowym i spożywczym. Od 2004 roku na terenie miasta funkcjonuje podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, której największymi przedsiębiorcami są „Electrolux”, „Colgate-Palmolive”, „Klingenburg International” Sp. z o.o. (producent urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych), „Nifco Poland” Sp z o.o. (producent pierścieni, nitów i zacisków z tworzyw sztucznych) oraz Galess Sp. z o.o. (usługi galwanizerskie).

Wyślij komentarz