Praca dolnośląskie informacje Jaką strategię rozwoju przyjęło województwo dolnośląskie?

Jaką strategię rozwoju przyjęło województwo dolnośląskie?

0 Comment


Dostosowana do potrzeb i możliwości regionu strategia rozwojowa przyczynia się do polepszenia lokalnej koniunktury gospodarczej i tym samym staje się gwarantem stabilizacji na rynku pracy.

Dolnośląski rynek pracy rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamiczne, będąc atrakcyjnym obszarem inwestycyjnym, zarówno dla kapitału krajowego, jak i zagranicznego. Niewątpliwie, wpływ na to ma przyjęta strategia, integrująca interes publiczny z potencjałem regionalnym. Opiera się na stymulowaniu działań indywidualnych, w poszanowaniu zasad swobody i partnerstwa. Tak rozumiana realizacja daleko idących zmian gospodarczych ma na celu zwiększenie liczby miejsc pracy, co wpłynie na wzrost poziomu życia i rozwój regionu.

Podstawowym założeniem zaadaptowanej strategii jest wzrost oparty na dwóch gałęziach. Pierwsza z nich dotyczy przemysłu i posiadanych zasobów wiedzy. Rozwój w jej ramach ma nastąpić w oparciu o nowoczesne technologie i usługi, automatyzacje procesów produkcyjnych oraz budowę nowych ciągów komunikacyjnych. Druga gałąź natomiast wykorzystuje potencjał zasobów naturalnych, chroniąc jednocześnie środowisko naturalne.

Sukcesem dolnośląskiej strategii rozwojowej ma być symbioza obu wymienionych obszarów.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *