Jakich pracowników potrzeba w województwie dolnośląskim?

Jakich pracowników potrzeba w woj dolnośląskim
Jakich pracowników potrzeba w województwie dolnośląskim?


Odpowiedź na tytułowe pytanie nie będzie zaskakująca. Podobnie, jak w większości regionów naszego kraju, tak i w województwie dolnośląskim intensywnie poszukiwani są fachowcy i specjaliści w dziedzinach technicznych.

Największe zapotrzebowanie na pracowników charakteryzuje branżę budowlaną. Na brak ofert pracy nie powinni narzekać również operatorzy sprzętu ciężkiego. Kolejną grupą zawodową, poszukiwaną przez pracodawców, są kierowcy – przede wszystkim ci, którzy posiadają więcej niż kategorię prawa jazdy B. Deficyt specjalistów zauważyć można też w branży usługowej – tutaj z kolei na zatrudnienie mogą liczyć fryzjerzy i fizjoterapeuci.

Wobec silnego rozwoju branży turystycznej, poszukiwani są ponad to specjaliści z dziedziny hotelarstwa i gastronomii. Pracodawcy z regionu dolnośląskiego narzekają na brak wykwalifikowanych kucharzy i szefów kuchni. Co więcej, rewolucja rynku edukacyjnego przyczyniła się do gwałtownego wzrostu zapotrzebowania na nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Odpowiednie kwalifikacje to jednak tylko połowa sukcesu. Pracodawcom równie mocno zależy także na doświadczeniu – a zdobycie go do najprostszych nie należy.

Wyślij komentarz