Praca dolnośląskie informacje Nowe kierunki studiów na uniwersytetach w województwie dolnośląskim

Nowe kierunki studiów na uniwersytetach w województwie dolnośląskim

0 Comment


Praca w województwie dolnośląskim zdecydowanie czeka na pracownika. Barometr zawodów wskazuje na braki kadrowe w konkretnych obszarach i na tej podstawie część uczelni próbuje dostosować ofertę edukacyjną do wymogów rynku pracy. Tak też stało się między innymi na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie został utworzony m. in. kierunek chemia i toksykologia sądowa.

Przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy w województwie dolnośląskim

Oprócz uruchamiania nowych kierunków studiów, uczelnie wyższe starają się o tworzenie biur karier, które to z kolei starają się pomóc młodym ludziom wejść na rynek pracy. Robią to na kilka sposobów – tworząc szkolenia, publikując na swoich stronach internetowych oferty pracy oraz starają się skontaktować najlepszych studentów z najlepszymi pracodawcami.

Lista zawodów deficytowych jest dość długa – są na niej wymienione profesje o dość wąskiej specjalizacji. Prawo do wykonywania większości z nich nie jest trudne do zdobycia, bo w części przypadków wystarczy technikum, specjalistyczny kurs lub szkoła zawodowa. Nie warto jednak na tym poprzestać – zdobycie wyższego wykształcenia otwiera wiele drzwi.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *