Rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w województwie dolnośląskim w 2018 r.

Rozwój małych i średnich przedsiębiorstw
Rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w województwie dolnośląskim w 2018 r.

Dzięki licznym programom związanym z powrotem młodych ludzi na rynek pracy, dolnośląskie jest jednym z województw, które zatrudnia osoby tuż po 30 roku życia, zapewniając jednocześnie opiekę ich dzieciom. Dofinansowania do klubów malucha, żłobków i przedszkoli doprowadziły do sytuacji, w której nawet w mniejszych miastach, możliwe jest pozostawienie dzieci pod profesjonalną opieką, podczas gdy oboje rodziców pracuje w pełnym wymiarze godzin.

Zachęta do pracy dla młodych osób

Ci, którzy skorzystali z dofinansowania wiedzą, że inwestycja we własną działalność była opłacalna. Fundusze europejskie po raz kolejny  w tym roku nagradzały innowacyjne pomysły na ochronę środowiska, rozwiązania technologiczne oraz usługi. Wiele osób, chcąc założyć jednoosobową działalność gospodarczą, otrzymywało pieniądze na zamierzony cel. To stanowi również zachętę dla osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy i zastanawiają się nad rozpoczęciem pracy na własną rękę – również takim osobom udało się skutecznie pomóc.

Sektor małych i średnich przedsiębiorstw zyskuje na sile w województwie dolnośląskim. Coraz więcej osób w zwolnieniu z poprzedniej pracy, zaczyna upatrywać dla siebie szansę na nowe, lepsze i ciekawsze zatrudnienie, które może przynieść danej osobie znacznie większe korzyści, niż cała poprzednia kariera zawodowa.

Wyślij komentarz