Wysokość wynagrodzeń w województwie dolnośląskim

Wysokość wynagrodzeń w województwie dolnośląskim
Wysokość wynagrodzeń w województwie dolnośląskim

Cyklicznie przeprowadzane badania nie pozostawiają złudzeń. Zarobki w woj. dolnośląskim należą do jednych z najwyższych w kraju. Średnie pensje miesięczne wynoszą ponad 4 tys. złotych brutto, przy czym warto zaznaczyć, że ponad 25% badanych zarabia więcej niż 6500 zł. Jednocześnie co czwarty mieszkaniec dolnośląskiego zarabia około 3000 zł.

Nie będzie zaskoczeniem fakt, że zdecydowanie największe wynagrodzenia można uzyskać we Wrocławiu, a zatem w mieście wojewódzkim. Jest to drugie miasto w kraju z najwyższymi pensjami, zaraz po stolicy. Prawdopodobnie dlatego mediana zarobków w regionie jest dość wysoka.

Wyniki ogólnodostępnych badań należy zatem traktować orientacyjnie. Mimo tego, najlepiej opłacalną branżą w dolnośląskim jest telekomunikacja, a dalej usługi informatyczne, bankowość i przemysł ciężki.

Pod względem stanowiskowym najwięcej zarabiają główni księgowi oraz inżynierowie (produkcyjni lub budowlani), a także specjaliści do spraw logistyki. Zdecydowanie poniżej średniej są zarobki kasjerów i sprzedawców, a także osób posiadających wykształcenie podstawowe lub gimnazjalne.

A właściciele firm? Pod względem płac – bezkonkurencyjni. Prezesi zarządów zarabiają miesięcznie ok. 13 tys. zł.

Comments (2)

 1. Avatar for ela
  ela

  nic tylko zostać prezesem jakiejś firmy 😉

  1. Avatar for admin
   admin

   czemu nie 🙂

Wyślij komentarz