Praca we Wrocławiu!

praca Wrocław
Praca we Wrocławiu!

Wrocław to miasto wojewódzkie Dolnego Śląska, słynące z najniższego w kraju bezrobocia, nieznacznie przekraczającego 2%. Miejsc pracy we Wrocławiu nie brakuje – wręcz przeciwnie, lokalna gospodarka rozwija się tak prężnie, że wciąż przybywa nowych.

Zapotrzebowanie na nowych pracowników jest na tyle duże, że pracodawcy zaczynają mieć kłopoty ze skompletowaniem odpowiedniej kadry specjalistów. Brakuje przede wszystkim pracowników produkcji, kierowców, fryzjerów, ale również lekarzy czy – w przeciwieństwie do większości regionów kraju – nauczycieli. Braki bardzo boleśnie odczuwa również branża budowlana, w której potrzeba zarówno pracowników pomocniczych, jak i wykwalifikowanych inżynierów. Infrastruktura wrocławska modernizuje się w bardzo szybkim tempie, co wpływa na ogromne zapotrzebowanie, któremu rynek w chwili obecnej nie jest w stanie sprostać.

Duży popyt zauważalny jest także, jeśli chodzi o fizjoterapeutów, masażystów i pracowników gastronomicznych oraz lektorów języków obcych. Największym dowodem, że we Wrocławiu pracy jest naprawdę sporo i znajdzie ją każdy chętny jest fakt, że aktualnie w mieście nie notuje się zawodów nadwyżkowych.

Wyślij komentarz