Zajęcia zarobkowe preferowane przez studentów

zajęcia zarobkowe preferowane przez studentów
Zajęcia zarobkowe preferowane przez studentów

Studenci poszukujący pracy w dolnośląskim imają się różnych zajęć, jednak trendy w preferencjach dotyczących zatrudnienia wyraźnie się zmieniają. Niegdyś królowała praca fizyczna na weekendy lub na pół etatu od poniedziałku do  piątku. Dziś jest to raczej zarabianie przez Internet – za pomocą bloga, Instagrama lub Facebooka, czy też  podejmowanie się różnorodnych zadań związanych z pracą zdalną.

Doświadczenie zawodowe w trakcie studiów

Dziś jak nigdy wcześniej , ceni się u młodych ludzi przedsiębiorczość oraz zapał do pracy. Jest to związane z tym,  że rynek pracy jest przeładowany obcokrajowcami. Są oni co prawda pracowici, jednak szkolą się znacznie więcej czasu ze względu na barierę językową. W cenie jest pracownik nie tylko dyspozycyjny, ale również ten, który szybko się uczy i nie potrzebuje dodatkowych kursów językowych. Dyspozycyjność w przypadku zatrudniania studentów można rozwiązać jeszcze w inny sposób – zatrudniając większą ilość ludzi. W końcu zatrudnianie osób uczących się, to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań, ze względu na swoje niskie koszty.

Studenci coraz częściej decydują się na pisanie tekstów lub programowanie. Dzięki temu nie muszą tracić czasu na dojazd do firmy, a przy okazji mogą odpocząć w domu między zajęciami. W każdym aspekcie jest to korzystne rozwiązanie.

Wyślij komentarz