Legnica

praca w województwie dolnośląskim
Legnica

Osoby zainteresowane pracą w regionie Legnicy poszukiwania zatrudnienia powinny rozpocząć od lektury ofert zamieszczanych na stronach internetowych, np. na Praca Legnica, publikowanych w legnickiej prasie i udostępnianych przez Powiatowy Urząd Pracy.

Legnica jest trzecim co do liczby ludności miastem województwa dolnośląskiego, zamieszkałym przez prawie 103 tysiące osób. Stanowi ona miasto na prawach powiatu położone w centralnej części dolnośląskiego, na równinie legnickiej, nad rzekami: Kaczawą i wpadającą do niej Czarną Wodą. O dużym tempie rozwoju gospodarczego Legnicy oraz dobrej sytuacji na lokalnym rynku pracy świadczy niski poziom bezrobocia występujący wśród mieszkańców miasta. Według danych GUS z lutego 2013r. stopa bezrobocia w Legnicy wynosiła 11,5%, co stawiało ją na 5 miejscu wśród regionów Dolnego Śląska z najniższym odsetkiem bezrobotnych. Dużo gorzej przedstawia się sytuacja całego powiatu legnickiego, w którym procentowy udział osób bezrobotnych wynosi aż 23,7%.

Legnica stanowi główny ośrodek Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego i jest miejscem lokalizacji zakładów należących do KGHM „Polska Miedź” S.A. Ponadto, na jej terenie rozwija się Legnicki Park Technologiczny.

Wyślij komentarz