Środa Śląska

Środa Śląska
Środa Śląska

Środa Śląska jest najmniejszym miastem powiatowym województwa dolnośląskiego, zamieszkałym przez 9,2 tysiąca osób i zajmującym powierzchnię równą 14,9 km2. Miasto położone jest w środkowej części województwa, na Dolnym Śląsku nad rzeką Średzka Woda.

Mimo niewielkich rozmiarów miasta i typowo wiejskiego charakteru regionu, powiat średzki charakteryzuje się dość dobrą sytuacją na lokalnym rynku pracy, co potwierdzenie znajduje w poziomie bezrobocia i lokalnej strukturze zatrudnienia. Według danych GUS z końca lutego 2013r., stopa bezrobocia w powiecie średzkim wynosi 15,9%, a wśród bezrobotnych przeważają mężczyźni.

Gospodarka Środy Śląskiej w równej mierze opiera się na usługach i przemyśle. Najwięcej miejsc pracy dla mieszkańców Środy Śląskiej dostarczają największe zakłady produkcyjne i przedsiębiorstwa zlokalizowane na terenie miasta oraz w podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wśród ofert pracy dla mieszkańców Środy Śląskiej przeważają ogłoszenia skierowane do pracowników przy pracach prostych w przemyśle, sprzedawców, budowlańców i pracowników obsługi biura – Praca Środa Śląska. Do największych zakładów pracy w Środzie Śląskiej należą m.in. Röben Ceramika Budowlana Spółka z o.o., Armacell Poland Spółka z o.o., Vibracoustic Polska Spółka z o.o., Gotec Polska Spółka z o.o. czy fabryka koncernu Coca Cola.

Wyślij komentarz